the vampire diaries :: afterlife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

the vampire diaries :: afterlife

2015. Mystic Falls. Minden megváltozott... vagy mégsem?
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Könyv ajánló

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 212
Join date : 2011. Apr. 30.

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimePént. Szept. 23, 2011 5:26 am

Ha valamilyen könyvet szívesen megosztanál a többiekkel, akkor azt itt teheted meg.
Vissza az elejére Go down
https://tvd-afterlife.hungarianforum.net
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 5:07 am

Nos, talán többen is olvasták, de én a Percy Jackson és az Olümposziak című könyvsorozatot ajánlanám, mert szerintem mindenkinek tetszenek. Sok minden hasznos benne, hiszen nemcsak a mitológiával ismerkedhetünk meg mélyebben, de nagyon sokat lehet tanulni a megfogalmazásából. Azoknak ajánlanám főképpen, akik szeretik azokat a könyveket, amiket egyszerűen nem lehet olvasni, mert izgalmas, vicces és nagyon jó a sztori. Very Happy Jó olvasást!

partitime
Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeHétf. Okt. 03, 2011 5:42 am

Könyv ajánló The-mortal-instruments-books

Kicsit több mint egy hónapja vettem meg a könyvsorozat első részét, és azonnal beleszerettem. Cassandra Clare kétszeres trilógiája megéri, hogy az ember kézbe vegye! Van benne minden ami kell: szerelem, vér, bosszú, titkok és árulások, na meg egy olyan világméretű kitolás a szereplőkkel és az olvasókkal, hogy le a kalappal! Csak ajánlani tudom!

Magyarországon megjelent:

Csontváros (City of Bones)
Hamuváros (City of Ashes)
Üvegváros (City of Glass)

Coming "soon":

City of Fallen Angels - 2011.
City of Lost Souls - 2012.05.01.
City of Heavenly Fire - 2013.09.01.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeHétf. Okt. 03, 2011 7:29 am

...Clare-től én is olvastam a Hamu/Csont/Üvegvárost. Tényleg jó kis sorozat.

Így hirtelen nem is tudom mit ajánljak. Gondoltam maradok a vámpíroknál, de bizonyára mindenki kívülről fújja azokat a regényeket. Razz
És bár a Twilight-ért nem voltam oda, de ajánlom:



című könyvét.

..csak annyi, hogy érdemes elolvasni! Smile
Vissza az elejére Go down
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeCsüt. Okt. 06, 2011 5:01 am

Nos, sejtésem szerint, hogyha most nagyon sok boszorkányos dolog, film, sorozat van, akkor ez a könyv is elnyeri a tetszéseteket:

Anna Dale: Boszorkányoknak suttogó

Vajon mi lehet az oka, hogy olyan kevés boszorkány él manapság? Bizony, nagyon figyelmesnek kell lenni ahhoz, hogy észrevegyünk akár egyet is, amint a söprujén utazik az éjszakában. Valahogy nagyon megfogyatkozott a számuk - és ezt maguk a boszorkányok sem értik.
Joe például még egyetleneggyel sem találkozott élete során, és nem is gondolja, micsoda boszorkányos kalandok várnak rá, amikor morcosan utazik a vonaton Canterbury felé - ott kell ugyanis töltenie a karácsonyt az anyjánál és mostohaapjánál, amikor pedig o sokkal jobban szeretett volna Londonban maradni.
Ám a vonaton egyszer csak különös dolgok történnek - s aztán Joe Canterbury helyett egy fura városkában, egy gyanús társaság kellos közepén találja magát, s gyorsan barátságot köt egy helyes kislánnyal, Twiggyvel, aki a helyi Árvacsalán Boszorkány Szövetség tagja.
S innen aztán egymást követik a váratlan fordulatok: Joe megtanul söprun utazni, s ez a tudománya meg a kezdő, de tehetséges boszorkány, Twiggy varázsmondókái segítenek abban, hogy leleplezzenek egy összeesküvést, amelynek célja az ősi varázskönyv eltűnt lapjának megszerzése. Az egész világ veszélybe kerülhet, hogyha azt az oldalt gonosz boszorkányok kaparintják a kezükbe.
Anna Dale regénye tele van izgalommal, szenvedéllyel és humorral - és mellesleg azt is megtudjuk belőle, kik azok a szélmanók, és miért van mostanában egyre kevesebb boszorkány a világon.
Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeKedd Nov. 08, 2011 5:30 am

Dark Divine - Fekete bárány

Könyv ajánló 822472_5

A tékozló fiú. Egy veszedelmes szerelem. És a halálos titok...

Grace Divine, a város lelkészének lánya beleborzong, valahányszor visszaemlékszik arra az éjszakára, amikor Daniel Kalbinak nyoma veszett. Nem csupán a fiú eltűnésének körülményeit fedi sűrű homály, de a lány bátyja, Jude sem tud elfogadható magyarázatot adni arra, miért tért haza vérrel borítva.

Egy nap Daniel hazatér, Grace pedig hamarosan döntéshelyzetbe kerül: vagy hagyja magát Daniel iránti vonzalma által irányítani, vagy engedelmeskedik Jude akaratának. Miközben a lány egyre közelebb kerül szerelméhez, lassanként megtudja, mi történhetett azon a borzalmas éjen. Ráébred, hogy veszély fenyegeti mindazokat, akik kedvesek számára, megmentésüknek azonban ára van: Grace üdvössége.


A cselekménye magával ragadó ennek a regénynek, azoknak ajánlom elsősorban, akik nem szeretik a leírásokat, mert ebben aztán igen kevés van, amit én kicsit hiányoltam is. A jellemábrázolás nem teljes emiatt, de a történet logikus és borzongató. Az afajta, mikor várod, hogy mi fog történni a következő oldalon.

Érdekességképp a könyv "előzetese":

Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitimeKedd Dec. 13, 2011 4:43 am

Könyv ajánló 820079_5

Becca Fitzpatrick :: Csitt, csitt

EGY SZENT ESKÜ. EGY BUKOTT ANGYAL. EGY TILTOTT SZERELEM.
A romantika nem szerepelt Nora Grey tervei között. Az iskolában egy sráchoz sem vonzódott különösebben, akármennyire is próbálta erőltetni legjobb barátnője, Vee. Aztán feltűnt Folt. Simulékony mosolyával és tekintetével, amivel mintha a lány veséjébe látna, Folt legjobb belátása ellenére is vonzza Norát. Azonban néhány rémisztő találkozás után Nora már nem tudja, kiben bízzon. Úgy tűnik, Folt mindenhol ott van, ahol ő is, és többet tud róla, mint a legközelebbi barátai. Nora nem tudja eldönteni, hogy a fiú karjaiba kellene-e omlania vagy inkább menekülni és elrejtőzni előle. És mikor megpróbál válaszokat találni, egy olyan igazságot fedez fel, ami sokkal nyugtalanítóbb, mint amit Folt közelsége okoz. Végül egy ősi csata közepén találja magát, halhatatlanok és bukottak között és mikor arra kerül a sor, hogy ki mellé álljon, a rossz választás Nora életébe kerül.

Tavaly májusban már nagymamán türelmetlenkedett, hogy még mindig nem vett nekem névnapi ajándékot, így hát hirtelenjében vettem meg ezt a könyvet, de egyáltalán nem bántam meg! A cselekmény fontosabb benne, mint az, hogy az a leesik az állam típusú könyv legyen, de nagyon mozgalmas és ötletes a történet, ezt szerettem benne. A főszereplő szerencsére itt nem omlik azonnal a másik karjai közé, ami miatt kifejezetten tetszett. Azt pedig hogy mit tartogat a következő rész, nem tudom, de már kíváncsian várom. Szerencsére hamarosan itt a karácsony Very Happy

Ajánlom:
• ha szereted a fantasy-t
• ha odavagy a rossz fiúkért
• ha kedveled az angyalokat
• ha könnyed de szórakoztató olvasmányt szeretnél!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyv ajánló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv ajánló   Könyv ajánló Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyv ajánló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zene ajánló
» Film ajánló

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
the vampire diaries :: afterlife :: Egymás közt :: Szórakozás-
Ugrás: