the vampire diaries :: afterlife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

the vampire diaries :: afterlife

2015. Mystic Falls. Minden megváltozott... vagy mégsem?
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Az iskola folyosói

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzer. Nov. 16, 2011 6:26 am

Az iskola folyosói - Page 2 007 Az iskola folyosói - Page 2 000xbrsr Az iskola folyosói - Page 2 Claire_holt_in_messengers_2_52 Az iskola folyosói - Page 2 Alex-3-alex-pettyfer-12622829-100-100

Az örömtüzet követően Meredith napjai is úgy teltek, mint minden más teljesen normális középiskolás diáké, merthogy ismét elkezdődött egy iskolaév, ezúttal az utolsó, ha leszámítjuk a felsőoktatási intézményeket illetve azt az eshetőséget, hogy megbukik. Márpedig Merry van olyan maximalista, hogy erre ne kerülhessen sor, szóval erre az évre hivatalosan is úgy tekint, mint az utolsóra, amit itt Mystic Falls-ban fog eltölteni. Azóta még inkább bebizonyosodott ez, mikor megtudta, hogy mennyi természetfeletti lény is él ebben a picinyke városban, és neki volt olyan szerencséje összefutnia nem eggyel. Arról nem is beszélve, hogy az egyik vérszívó közvetlenül az Örömtüzet rontotta el felbukkanásával, és tette tönkre a jól induló estét. Aztán még ott van az is, hogy ezáltal Daniel Herondale is tudomást szerzett ezeknek a lényeknek a létéről. Meredith nem bízott a srácban, nem volt benne biztos, hogy mások számára biztonságos, hogy ő tudja ezt az információt, de reménykedett benne, hogy asrác nem csap fel vámpírvadásznak és rohangál majd a folyosókon fokhagymával. Na jó, ennyire ostobának nem nézi őt, de azért sok mindent kinézne belőle annak ellenére, hogy ő Sam legjobb haverja. Sam pedig nagyon jól viseli a tudatot, Merry csak azt sajnálta, hogy nem tudja ki az a vámpír, aki olyan csúnyán elbánt szegény fiúval. Talán hálásnak kellene lennie, amiért nem ölte meg, hiszen azt is megtehette volna, de mégis inkább a düh emésztette amiért pont az ő egyik legjobb barátját sikerült kipécéznie, aztán pedig elfeledtetnie vele az egészet, ami kis bonyodalamt is okozott számukra, de szerencsére áthidalták a problémát, és most úgy állhatnak az új iskolaév előtt, mintha mi sem történt volna. Az elmúlt pár napban pedig tényleg semmi különös nem történt.
Meredith vett egy nagy levegőt, és igyekezett megfeledkezni minden negatív gondolatáról – miszerint túl nyugis minden az Örömtűz óta -, mikor ki tudja már hányadszorra átlépte a Mystic Falls-i középiskola ajtaját, és belevetette magát a már jól ismert iskola tömegbe. Végig haladt a fő folyosón, majd az emeletre igyekezett, ahol az ő szekrénye is volt. Átverekedte magát pár emberen, mire odajutott, de végül sikerült megszereznie a történelemkönyvét, és már indult is tovább megigazítva az oldaltáskáját. Szerette Mr. Saltzman óráit, egyébként is kedvelte a történelmet, de a tanár alakja akkor vált számára különösen érdekessé, mikor Elena beavatta, hogy ő is vadász. Meredith nem volt tapintatlan lány, és mivel tudta, hogy a tanár út közel állt Jenna nénihez, nem akarta lerohanni a vadászattal kapcsolatos kérdéseivel, de nem is gondolta, hogy különösebben választ kapna. Nem azért, mert olyan érdektelennek gondolta a férfit – ellenkezőleg: Elenától azt is tudta, hogy mennyit segített Klaus ellen – egyszerűen csak majdnem biztos volt benne, hogy a másik féle, felhozná a „Nem akarsz ebbe belekeveredni” érvet, márpedig Meredith már nyakig benne van. Minden reggel iszik egy kis verbénás teát, és úgy érzi, hogy megtudná védeni magát, ha arra lenne szükség, de sosem tudni, ez derült ki a hétvégi esetből is. Az zökkentette ki a gondolkodásból, hogy meglátta Sam-et a fiú szekrényénél, így hát odasietett hozzá.
- Szép reggelt! – köszönt a lány széles mosollyal, majd magához ölelte a vaskos, amerikai zászlókkal díszített történelemkönyvét, miközben egyik vállát nekivetette a szekrénysorban, és úgy figyelte a fiút. – Mondd, hogy te is jársz amerikai történelemre Mr. Saltzman-hez! – kérte reménykedve. Tavaly sajnos nem volt közös órájuk, de mivel minden évben lehet cserélni, újat választani, így reménykedett benne, hogy idén legalább ez összejön. Ha pedig egy tantárgyra – mint például a kötelező töri – sok diák van, akkor több osztályba osztják őket, de ez is évente változik, ezért bárki hátrány nélkül kezdhet év elején. Hát igen, a csodás amerikai oktatási rendszer!
Vissza az elejére Go down
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Nov. 17, 2011 2:04 am

Az iskola folyosói - Page 2 033Az iskola folyosói - Page 2 Eric_Saade_58Az iskola folyosói - Page 2 Claire-holt-rettegett-a-baranyoktol-10280229Az iskola folyosói - Page 2 Alex-alex-pettyfer-13461081-100-100

Az örömtűz utáni napokon már fogalmam sem volt róla, hogy milyen meglepetés vár rám a másik világgal kapcsolatban. Én már csak így hívom a vámpírok világát, amibe éppen nem régen csöppentem bele. Igen, de ilyen az élet, hiszen váratlan fordulatokkal teli létet él mindenki. Egytől egyig. Ezen kívül mégis úgy gondoltam, hogy jobb lenne, hogyha szereznék magamnak még egy verbénás tárgyat, így megint szeretem magamnak egy olyan karkötőt. Ne kérdezzétek, hogy honnan, mert annak hosszú története van, de így is megvédem magamat a vérszívóktól. Mellesleg minden nap ittam verbénát, tehát egy időre eléggé bebiztosítottam magam. Hogyha mégsem, akkor is meg tudom találni Meredith-t, aki természetesen mindent tud róluk, úgyhogy nekem már nincs is sok dolgom. Persze, hogy sokat gondolkoztam azon, hogy talán meg is hallhattam volna, de csak talán. Igaz, hogy eléggé megleptek a történtek, de mégis úgy hiszem, hogyha újra megtörténne ez velem, akkor fel tudnék rá készülni, hiszen már volt ilyenben részem. Jó is és rossz is egyben, de legalább most már tudom, hogy mit kell tenni, ha esetleg szembetalálom magamat egy vámpírral. Ez mindenképpen bíztató dolog, hiszen amikor először kellett harcolnom velük, akkor teljesen bepánikoltam fiú létemre. Ott már tényleg életre-halálra ment a dolog és nem lehetett elkomolytalanodni. Még ma sem tudom, hogy Daniel hogyan dolgozta fel a történteket, hiszen nem beszéltünk. Biztos, hogy nem olyan jól kezelte, mint én. Esetleg elkomolytalankodta vagy elviccelte a dolgot, de minden bizonnyal nem fogadta úgy, mint én.
Iskola. Megint elkezdődött számomra ez a tanév, de az utolsó közülük. Mi lesz ezután, Kérdezik nagyon sokan tőlem: barátok, rokonok, ismerősök. Én pedig nem tudok mit felelni, hiszen először még leérettségizek, de szerintem lehet, hogyha folytatom a focizást vagy valami pörgősebb munkám lesz. Munka? Még a szó is furcsa, hogy egy év múlva már nem a középiskolába járok, hanem valahova dolgozni. Egyelőre viszont hagyjuk ezt, hiszen addig még olyan hosszú az idő, hogy elég lesz rajta majd akkor gondolkoznom. Mindig mondják nekem, hogy akkor is fontoljam meg és mérjem fel, hogy miben vagyok jó, rossz, mert úgy kéne szakmát választanom. Én pedig azt hiszem, hogy nem vagyok nem rossz, de kiemelkedő sem egyik tantárgyból. Jól van, a testnevelés könnyebben megy, mint a többi, de ott csak mozogni kell, még hogyha keményen is. Legalább mozgásban vagyok és sportolok. Nem olyan rossz, hogyha nem osztályozzák, amit csinálunk, de akkor is sincsen világvége. Még lehet javítani a jegyeken, főleg év elején, de hogyha már lassan szünidő, akkor sem kell bepánikolni. Gondolkoztam, miközben egy ismerős, lágy hang megszólított.
- Neked is jó reggelt! – feleltem mosolyogva, amikor megfordulva a szekrényemtől megláttam Meredith-t. Nagyon boldognak tűnt és úgy látszott rajta, mint hogyha sosem találkoztunk volna vámpírokkal. Elég jól kezeli a dolgokat, de gondolom, hogy már megszokta, hogy ilyenekben van része. Én pedig még nem, de ezért senki nem hibáztathat, hiszen először kerültem szembe vérszívóval. Leszámítva azt a harapást, de arra nem is emlékszem. A sálam viszont minden nap emlékeztet rá, mint most. Már gyógyul a sebem és már csak pár nap és levehetem a kötést – Hát… lássuk csak – gondolkoztam el – Igen, járok hozzá történelemre, de akkor nem is kell megkérdeznem, hogy te is – mosolyodtam el, majd elővettem a történelemre való felszerelést és elkezdtünk sétálni a folyosón a lánnyal. Gyorsan feltettem egy beszélgetést indító, általános kérdést:
- Hogy vagy? – kérdeztem kíváncsian, miközben kikerültem egy lányt, aki a szekrényénél állt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimePént. Nov. 18, 2011 2:39 am

A tegnapi randi után sok gondolat kavargott arról a fejemben, hogy ténylegesen mit is akarok Danieltől, de ez volt az a pont ahol megrémültem, hiszen én magam sem tudtam azt. Ez az égész köztünk ugyan csupán játéknak indult, de van valami a fiúban ami megfog, ami furcsa, mert ember iránt érzelmeket egészen ezidáig csupán két-háromszor mutattam, és félő volt, hogy talán ez lesz a következő ilyen, két évszázadonként egyszer előforduló esemény. Mióta feléledtem a koporsóból nem igazán volt alkalmam ilyenekre koncentrálni, hiszen egyrészt még ott motoszkált a fejemben Stefan,egyébiránt pedig a szimpla futókalandok tökéletesen kielégítették a másik nem iránti vágyaimat.
Mivel egész jó idő volt egy rövid farmerszoknyába és egy egyszerű krémszínű toppba bújtam, míg hajamat leengedve hagytam. Indulás előtt gyorsan átfutottam a mai órarendet, és jókedvűen konstatáltam, hogy az első órám éppen történelem lesz. Mindig is szerettem ezt a tantárgyat, mivel érdekes volt hallani az átélt eseményeket egy abból semmit nem látó, néhol teljesen hibás iratokra hivatkozó emberek szájából. Tökéletes példa erre Amerika felfedezése, hiszen már jóval előbb érkeztek Európából a kontinensre családok, köztünk a miénk, akik érthető módon titokban tartották a hely létezését, mivel így nyugodtan élhették életüket a saját területükön. Persze még így se volt minden békés, akadtak ellentétek, ami az egyik fő oka annak, hogy vámpírrá váltunk, de az már egy másik történet.
Miután beleugrottam lábujjas papucsomba autóval indultam az iskola felé, és miközben a városka eddig még nem látott szegmenseit vettem jobban szemügyre azon járt az eszem, hogy vajon összefutok e ma a kedvenc új játékszeremmel, hiszen vele kapcsolatos bizonytalanságom ellenére még csupán ebbe a kategóriába tudtam sorolni, ám abból is a legjobb fajtába.
Röpke tíz perc alatt ott is voltam az iskolában, és miután kiszálltam az autóból mosolyogva szippantottam egyet a friss levegőbe, és élveztem a nap szépségét. Ugyan már nem egyszer jártam végig a gimit, de minden iskolában van valami új, és egyben megnyerő amitől jó érzés oda járni. A nyüzsgő diáktömeg közepette odamentem az első nap felavatott szekrényemhez, melyben még nem nagyon volt több pár könyvnél, és egy képnél egy festményről, amin a testvéreimmel Elijah-al és Klaussal vagyok látható abból az időből amikor még minden rendben volt közöttünk, és bár a kép már igen régi, de akkor is az egyik kedvencem. Miután kivettem a könyveimet pár pillanatot időztem ezen ereklye nézésével, ám ekkor a látóterembe került Daniel, aki éppen pár fiúval társalgott, akik nem volt nehéz kitalálni, hogy focisták voltak, hiszen amellett, hogy az eső edzésükön volt alkalmam szemügyre vennem őket, egy-kettőn az egyen mez volt látható. Ekkor villant be a fejembe, hogy ideje egy igazán nagy vizsga elé állítani a másikat, és egy röpke gondolattól vezérelve ott teremtem mellette, és habozás nélkül egy szájra puszival köszöntöttem.
- Szervusz szépfiú! –köszöntöttem utána szóban is a másikat, majd vigyoromat a fiúról a barátaira irányítottam, várva hogy a másik bemutat e nekik, vagy pár elkerülő gondolattal hárítja az elé tárult szituációt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 19, 2011 2:49 am

Az iskola folyosói - Page 2 Tumblr_lh6z4atoZe1qezckxo1_500
• Let’s play a love game •

Elég furcsa álmom volt. Maga a tény, hogy álmodom is meglepett, mert nem igen szoktam vagy legalábbis nem ennyire élethűen, de most kivételesen minden részlet, mintha fontos lenne mélyen beleégette magát a tudatomba. Először is, menekültem. Nem vagyok az a fajta, aki bármiféle kihívás vagy nehézség láttán menekülőre fogja, márpedig az álmomban szó szerint loholtam valami elől, és éreztem a szívem dobogását a torkomban, hallottam a saját ziháló légzésemet, és a legszörnyűbb az volt az egészben, hogy ahányszor csak hátrapillantottam, hogy megnézzem üldöznek-e még, nem láttam semmit, csupán a nagy sötétség nézett vissza rám, és ez jobban megrémített, mint bármi. Hiszen nehezebb az ellen küzdeni, amiről azt sem tudod mi, nem igaz? Végül megmenekültem, legalábbis szeretném azt hinni, de tény, hogy mikor felkeltem verítékben úszott az arcom. Próbáltam bebeszélni magamhoz, hogy ez csak egy ostoba álom, de nem hagyott nyugodni, Kivánszorognam hát hajnalok hajnalán az ágyból, és a mosdóba sétáltam, ahol felfrissítettem magamat. Pár mély levegőt vettem, majd tisztáztam magammal, hogy az örömtűznél történtek egyszeri események voltak, és valószínűleg soha többé nem kell szembenéznem egy vámpírral. Brr... már a gondolatba is beleborzongok. Mióta Caroline elmondta, hogy ezek a lények is léteznek, ráadásul Rebekah is megjelent a színen, nos, a világom szó szerint a feje tetejére állt. Először is egy a szülétésem óta bennem élő tézis dőlt meg bennem: merthogy én soha, egyetlen egy pillanatra sem hittem el, hogy ilyesmik, mint a vérszívók létezhetnek. Aztán meg Rebekah pedig próbára tette az idegeimet ezzel a játékával, amibe én már olyannyira belebonyolódtam, hogy nem fogok egykönnyen kikecmeregni a veszteseknek ásott gödörből. Magam sem tudom, hogyan süllyedhettem ilyen mélyre, hiszen mindeddig nem volt gondom a lányokkal, ám Rebekah komoly fejtörést jelentett, ennek ellenére azonban mégsem akartam nélkülözni a társaságát. Vágytam a provokációira, a közelségére, a sunyi mosolyára és a csókjaira, mindenre vele kapcsolatban. Így hát elhatároztam, hogy nem adom fel. Nem adhatom fel.
Másnap újra iskola volt, ám ezúttal megbeszéltük Rebekah-val, hogy találkozunk. Előző nap nem volt közös óránk, de mivel utánakérdezősködtem, már előző nap kiderült számomra, hogy ő is végzős, szóval val rá esély, hogy esetleg közös óránk legyen. Nem bántam volna, ha erre került volna sor, bár valószínűleg akkor a tananyag lenne a legkevesebb, ami megmarad bennem egy-egy ilyen órám, ugyanis ha nincs a közelemben, akkor is Rá gondolok, nemhogy akkor mikor ott ül a közvetlen közelemben. Ilyen gondolatok közepette rángattam magamra egy farmernadrágot és egy rövidujjú fehér pólót, majd reggeliként sietve bekaptam egy sajtos-sonkás szendvicset, és elhagytam az amúyg is üres házat. A szüleim természetesen megint dolgoznak, vagy csak nem érdeklem őket, de ezen már meg sem lepődök. Hangosra tekertem a rádiót a kocsiban, és úgy hajtottam végig Mystic Falls utcáin a gimnáziumig.
A számomra fenntartott hely természetesen üres volt, és miután leparkoltam, csatlakoztam pár sráchoz, akik résztvettek a hajnali edzésen, amit az új edző bevezetett. Miután én előszedtem a szekrényemből az első órára kellő történelem felszerelésemet, azt ecsetelték nekem, hogy milyen stratégiát dolgozott ki a férfi, épp mikor Rebekah felbukkant. Olyan volt, mintha megint a semmiből tűnt volna fel, akárcsak tegnap, de nem volt időm ezzel foglalkozni, mert kaptam tőle egy apró, szinte csak puszi számba menő csókot.
- Öhm... helló! – nyögtem ki meglepetten a lányra pillantva, aki azonban már a barátaimmal szemezett. A fiúk irigykedve, de ugyanolyan értetlenkedve, mint én, méregették Rebekah-t, akit úgy gondoltam illik már bemutatni, ha már úgy viselkedik, mint a csajom. Elvégre is, miért ne lenne az? – Srácok, ő Rebekah. Rebekah, ők a haverjaim: Dick, Paul és Ray – mutattam sorban a fiúkra, akik füttyögések, és felfelé tartott hüvelykujj kíséretében lassan elandalogtak kettesben hagyva minket már amennyire az lehetséges egy diákokkal teli folyosón. Ebben a pillanatban vettem észre Sam-et és Merry-t, akik épp a terem felé sétáltak, s egyúttal felénk.
- Bemutatlak a legjobb spanomnak is – jegyeztem meg, és egy széles mosolyt küldtem Rebekah felé. Végül is, ha az embernek ilyen barátnője van – bár még mindig nem vagyok teljesen biztos benne, hogy az e – nem kell rejtegetnie, és Sam-nek amúgy is joga van tudni, hogy emiatt nem hajtok a kiszemeltjére az örömtűzön történtek ellenére sem. Szegény srác annyira eped a lányért, aki viszont észre sem veszi. Szánalmasak, mint valami régi romantikus regény.
- Hé, Sam! - köszöntem oda a fiúnak megállítva őt és a lányt a sétálásban, mikor melletünk haladtak volna el. – Meredith – biccentettem a lány felé, aki mintha szúrósan pillantott volna rám. – Ismeritek Rebekah-t? – kérdeztem, és átkaroltam az említett lányt, akit ezentúl csak-azért-is a csajomnak titulálok.
Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 20, 2011 1:52 am

Az iskola folyosói - Page 2 007 Az iskola folyosói - Page 2 000xbrsr Az iskola folyosói - Page 2 Claire_holt_in_messengers_2_52 Az iskola folyosói - Page 2 Alex-3-alex-pettyfer-12622829-100-100

Meredith boldog volt. Már miért ne lett volna boldog? Megélték ezt a napot is, mikor hétköznapi diákok módjára sokadszorra beülhetnek az iskolapadba! Az élet nagy kincs, nem lehet mást tenni, csak örülni, hogy van nekünk. Merry ezt legfőképpen azóta gondolta így, mióta Elena és a szülei által tudomást szerzett a vámpírok létéről. Abban a pillanatban, mikor elhitte, és felfogta, hogy midnez mit jelent, az egész élete gyökerestül megváltozott. Rájött, hogy mi értelme volt a gyerekkori harcművészeti leckéknek, miért volt olyan fontos ezt titokban tartania, és a szülei miért voltak mindig olyan feszültek, mikor lelkesen mesélt egy-egy új filmről, ami épp megtetszett neki, ha az épp a Van Helsing volt. Meredith nem tudta az okát, de egészen kiskamasz kora óta vonzották őt ezek a misztikus témájú történetek, és az előbb említett film nagy kedvence azóta is. Persze ebben lehet, hogy szerepe van annak is, hogy Hugh Jackman játszik benne, de a lényeg, hogy a vámpírok kultúrája egy fokon lenyűgözte már korábban is, most azonban inkább megrémíti. Tiszteli őket, mert tudja, enélkül nem nyerhet csatát, de ugyanakkor elítéli a létformát, amit egyes vámpírok választottak. Tisztában van vele, hogy a vér hozzátartozik a vérszívól életéhez, de Caroline és Stefan Salvatore is bebizonyították, hogy lehet másképp, gyilkolás nélkül is élni. Azonban egyesek, mint például a Van Helsing című filmben meg a többi róla készültben, Drakula, akik élvezik azt, hogy olyan könnyen kiolthatnak egy életet, mintha csak elfújnák a gyertya lángját. De, hogy ne legyünk diszkriminatívak, ugyanez a helyzet a vérfarkasokkal is és ha már itt tartunk, az emberrekkel is. Alapvetően nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb, a különbség csak az, hogy a vámpírok és vérfarkasok lévő már eleve is természet ellen való. Hiszen embernek születünk, és úgy is kellene meghalnunk. Aki pedig meghalt, az maradjon is az. Kegyetlenn elképzelés, nemde? Ám miért lenne igazságosabb, hogy egyeseknek megadatik egy második esély, míg másoknak nem? Miért élhetnek azok, akik gyilkolnak, míg mások nem? Miért pont azok kapnak örökéletet, akik nem „érdemlik” meg? A lét nagy kérdései, de mindre ott van a válasz valahol mélyen, viszont nem tudhatjuk meg őket, mert az ember nem ér fel addig, hogy ilyen dolgokat felfoghasson. Meredith legalábbis így gondolta, és szerette volna épp ezért minél inkább kihasználni emberi életét, és örült, hogy boldog pillanatait épp egy olyan emberrel oszthatja meg, mint Sam Williams.
- Nagyszerű! – mosolyodott el szélesen Merry, mikor kiderült, hogy a fiúnak is történelme lesz, tehát idén már egy tantárggyal több, amire közösen járnak. Emiatt több közös témájuk is lesz, hiszen nem csak általánosságban a sulit, hanem akár ezt a konkrét órát is kivesézhetik, mikor egy alkalommal elmennek mondjuk a Grillbe suli után. Sok közös programon szoktak szervezni azóta a bizonyos ruhaboltos eset óta, suli közben és nyáron is, van, hogy Caroline-nal, esetleg Sam egy haverjával, vagy csak kettesben. Ők mindig jól tudnak szórakozni, és ezek az alkalmak üdítőek egy olyan komor életet élő lány életében, mint maga Meredith.
- Jól, köszi. Na és te? – kérdezte továbbra is mosolyogva a lány, miközben örömteli pillantással jutalmazta meg a srácot, ám azonban mielőtt ő válaszolhatott volna, valaki megszólította őket, minek következtében a folyosó közepén megtorpantak. Meredith a tekintetét a megszólítóra emelte, aki nem más volt, mint Daniel Herondale. A lánynak beugrott az a kis félresikerült elterelő hadművelet, ami az Örömtűzön esett meg, és lesütöte a szemét. Nem is akart arra gondolni, viszont remélte, hogy Caroline alaposan elbeszélgetett a sráccal, sőt azt sem bánta volna, ha kitörölte volna az egész estét a másik elméjéből, mintha semmi sem történt volna. Vámpírok, vér, csók... mindez talán sok lenne Dan-nek. Ám úgy tűnt, hogy a fiú élete olyan, mintha tényleg semmi sem történt volna vagy csak visszatért a régi kerékvágásba: megjelent az oldalán egy lánnyal, akit be is mutatott nekik. Rebekah. Merry mintha látta volna előző nap a szurkolólányok edzésén, de biztos volt benne, hogy új diák, ráadásul rossz előérzéte támadt. De persze lehet, hogy csak paranoia vagy attól tart, hogy Daniel világgá kürtöli az akkor este történteket, mindent nyilvánosságra hoz, és Meredith most nem a népszerűségét féltette, hanem inkább attól tartott, hogy néphisztéria törne ki az elmondottak hatására. Nem véletlenül nem tette ezt meg eddig senki.
- Nem, de örvendek – küldött egy kedves mosolyt Merry a Rebekah-nak nevezett lány felé, majd érdeklődően megtudakolta: - Szurkolólány vagy, ugye?
Vissza az elejére Go down
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 20, 2011 2:53 am

Az iskola folyosói - Page 2 033Az iskola folyosói - Page 2 Eric_Saade_58Az iskola folyosói - Page 2 Claire-holt-rettegett-a-baranyoktol-10280229Az iskola folyosói - Page 2 Alex-alex-pettyfer-13461081-100-100

Idén úgy tűnik, hogy a történelem is együtt lesz nekünk tartva Meredith-tel, még hogyha tavaly nem is így tanultunk. Ennek örülök, hiszen akkor nemcsak a focistákkal beszélgethetek el, akik velem együtt járnak, hanem már vele is. Lehet, hogy Caroline is csatlakozik hozzánk, de arra majd fény derül. Én szerintem egy elég társaságkedvelő ember vagyok, tehát nekem mindenképp előnyös, hogy velük együtt járhatok egy órára. Nem, mintha eddig nem volt olyan ember, akivel nem beszélhettem volna, de így legalább több lesz. Szeretem az olyan programokat, ahol jól el lehet beszélgetni egyes emberekkel, ezért is vagyok ott majdnem minden városi és iskolai rendezvényen. Most már viszont úgy érzem, hogy majdnem az egész várost ismerem, persze az újonnan érkezőket nem, de sok arc van, akit már láttam. Persze van, akivel én találkoztam személyesen, akit az iskolában láttam, a haverjaim mutattak be vagy éppen a szüleim ismerőseinek valakije. Persze, nekem ehhez képest elég jó a memóriám, hiszen amikor látok valakit, akkor rögtön a történet is beugrik, hogy hogyan találkoztunk, vagy ki által ismerhettem meg. Van olyan ember, akivel a sors csak véletlenül hozott össze. Erre nagyon jó példa Merry is, hiszen az a dolog, amikor szépen nekicsaptam az ajtót, biztos, hogy nem direkt volt. Legalábbis én tudom, hogy nem szándékos volt, de úgy tudom, hogy ezzel a lány is tisztában van, hiszen akkor biztos, hogy most nem beszélgetnénk itt. Én pedig hálás vagyok az életnek, hogy találkozhattunk, hiszen nagyon jó barátok lettünk és még ezáltal Caroline-t is megismerhettem. Talán jobb is így, hiszen hogyha az örömtűznél engem támadott volna meg a vámpír, akkor fogalmam sincsen, hogy mit tettem volna, hogyha nincsenek ők ott. Végül is erről a világról is általa ismerkedtem meg, de ezért is örülök, hiszen akkor én is lehettem volna a kívülállók csoportjában. Úgy, mint Daniel. Habár nem is tudom, hogy egyáltalán felfogta –e azt, hogy mit mondtak neki vagy egyáltalán elmondták neki, hogy ki volt az. Nem beszéltem azóta vele, úgyhogy nem tudom, hogy hogyan fogadta a hírt, de szerintem semmi jóra nem kell számítanom. Lehet viszont, hogy csak egyszerűen elengedte a füle mellett, de az is jobb, minthogy ezután nem állna szóba velem. Most már végre tudja, hogy létezik ilyen világ is.
- Én is jól. A sebem is egyre jobban gyógyul – mosolyodtam el, hiszen lelkileg tényleg remekül vagyok és testileg is kezdek felépülni. Nem mintha eddig nagyon zavart volna, hogy sálat kellett volna felvennem, de most már végre ki is derítettük, hogy mi történt velem. Furcsa, hogy nem is tudtam, hogy hogyan kerültem ebbe az állapotba, de most már legalább erre is fény derült. Gondolkoztam el ezen, amikor egy ismerős hang megütötte a fülem. Tudtam, hogy Daniel az és rögtön odafordultam hozzá…mármint hozzájuk, hiszen egy lánnyal volt. Megint. Szegény nem biztos, hogy tudja, hogy kivel van, hiszen ezentúl már ő is a haverom egyik kiszemeltje. Ennek a történetnek is csúnya vége lehet, hogyha Danny most tényleg nem találta meg a nagy szerelmet, de nem hiszem. Nem mintha nagyon közöm lenne hozzá, de szerintem van olyan lány, akivel jár és még a nevére sem emlékszik. Ez viszont az ő problémája.
- Csá, Dan! – mosolyodtam el és a lányra tekintettem. Egyáltalán nem volt ismerős, úgyhogy szerintem mostanság jöhetett Mystic Falls-ba – Nem, még nem. Örülök a találkozásnak, Rebekah. Én Sam vagyok, Daniel legjobb haverja – mosolyodtam a lányra, majd figyelmesen hallgattam, hogy mit beszélgetnek. Igen, mint hogyha nekem is rémlene, hogy szurkolólány, de lehet, hogy csak összekeverem valaki mással, aki hasonlít rá – És, honnan jöttél? – kérdeztem kíváncsian, miután válaszolt a Meredith által feltett kérdésre. Érdekelt, hogy honnan jött, hiszen így legalább megtudhatjuk róla, hogy nagyvárosi vagy tanyasi lány volt. Habár az utóbbit kétlem, hiszen nem úgy nézett ki, mint aki éppen egy farmról állított be, de majd a válaszából ki fog ez is derülni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 20, 2011 7:02 am

Az iskola folyosói - Page 2 1284924574anigif2_www.kepfeltoltes.hu_
Meredith - Sam - Rebekah - Daniel

-Sziasztok! –köszöntem még mindig jó kedélyűen mosolyogva a fiúkra, mire az egyiktől még egy kézcsókot is kaptam. Egyértelműen kifejezték tetszésüket felém, illetve Daniel felé, hogy milyen jó kis csajt is fogott, ami teljes mértékben igaz is, hiszen kevés olyan szép lánnyal találkozhatnak manapság, akin még egyetlen szépészeti beavatkozást sem végeztek. Régen csupán a szükséges esetekben hajtottak végre efféle műtéteket, mint például egy csúnya égési sérülés helyreállításánál, majd később jöttek a gazdagok a különféle kívánságaikkal, napjainkban pedig már bárki megengedheti magának, sőt, már-már megszokott, hogy a lányok 18. szülinapjukra orrműtétet vagy mellnagyobbítást kérnek. Én azonban bizton állíthatom, hogy a tornász múltamnak és a kiegyensúlyozott étrendnek köszönhetem a tökéletes alakomat.
Éppen Danielhez fordultam volna, hogy tisztázzak vele pár dolgot a tegnapi nappal kapcsolatban, amikor kisebb fajta izgatottsággal a hangjában közölte, hogy bemutat a legjobb haverjának. Földobott a dolog, hiszen ha már így belejött abba, hogy mindenkinek megmutassa milyen csaja van, vagyis inkább még csak lehet, az csakis jót jelenthet. Mikor a két megszólított felé fordultam egy pillanatra elkerekedett a szemem, hiszen az a srác állt velem szemben, akit a városba érkezésem napján módomban állt megkóstolni. Ahogy végigpörgettem az akkori eseményeket a fejemben rögtön világossá vált számomra, hogy valószínűleg az a borzalmas öltözködési stílussal rendelkező lány lehet a mi kis vámpírvadászunk, akit az imént Daniel Meredith-nek szólított.
Arra, hogy Daniel átkarolván kissé magához fogott, rögtönzött reakcióm volt az, hogy én pedig abban a másodpercben a hátsójára csaptam, majd egy kacsintás kíséretében én is derékon fogtam.
- Igen, ahogy beiratkoztam az iskolába egyúttal hozzájuk is csatlakoztam. –válaszoltam a szurkolólányos kérdésre még mindig tartva a mosolygós lány szerepét, és kézfogással köszöntöttem a másikat, akivel kapcsolatban olyan érzésem volt, hogy ő az a lány, aki éjfélkor lefújja a bulit, mert a kis fiatal szervezetének alvásra van szüksége a másnapi dolgozathoz.
- Ha gondolod, egyszer elmehetnénk együtt ruhákat vásárolni. –vettem elő kissé csipkelődős énemet, mivel egyszerűen nem tudtam megállni szó nélkül a csaj ódivatú stílusát, és mivel nem vagyok az a fajta, aki magában tartja a véleményét kissé burkolt arroganciával közöltem is azt.
- Én meg a legjobb haverod legújabb skalpjelöltje. –jegyeztem meg Sam felé fordulva, majd kissé lazábbra hagyva a Daniellel való összeköttetést rögtön két puszival köszöntöttem a fiút, ám ezt követően rögtön visszaálltam a másik srác mellé.
- Nyugi te sármosabb vagy. –tettem hozzá halkan Danielnek, és vigyorogva hallgattam a másik fiú kérdését.
- New Yorkból jöttem a nagynénémékhez. Kicsit még furcsa ez a nyugis környezte, de remélhetőleg hamar megszokom. –mondtam az ideérkezésemkor kitalált sztorit a másiknak tökéletes természetességgel, hiszen 1000 év alatt hazudni is tökéletesen megtanul az ember.
- Egyénként csini a sálad. Nálunk már nagy divatja van, de úgy látom erre még nem terjedt el. Majd megpróbálom rávenni Danielt is, hogy vegyen föl néha. –nyúltam oda a sálhoz, majd egy rövidke minőség ellenőrzés után elengedtem azt. Ez a pár mondat természetesen igencsak megtervezett volt, hiszen amellett, hogy igaz is volt, így nem fog feltűnni senkinek, ha Daniel hirtelen többször hordana sálat, mint eddig, hiszen ha tudják, hogy a csajának tetszik, betudják annak, hogy csak nekem akar vele kedveskedni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:33 am

Az iskola folyosói - Page 2 Tumblr_lh6z4atoZe1qezckxo1_500
• Let’s play a love game •

Nem aggódtam, hogy Rebekah esetleg ne találná a helyét a barátaim társaságában. Abban viszont nem voltam biztos, hogy a haverok tudják, hol a határ, főleg ha egy ilyen tuti jó csajról van szó, de szerencsére nem estek túlzásba… egyelőre vagyis nem feszítették meg a húrt, de azért meg van bennem a félsz. Ez olyan, mikor van valamid, és azon aggódsz, hogy mikor veszíted el. Ostobaság, nem? Ki kellene élveznem, amíg van, hiszen Ő nem egy tárgy, hanem egy gondolkodó és saját akarattal rendelkező lány, ami még azt is magába foglalja, hogy szeszélyes, sosem tudni mikor mit akar, és ez Rebekah-ra nagyon is igaz. Mert az egy dolog, hogy elcsavarta a fejemet, de épp emiatt fogalmam sincs hol áll az, és gondolkozni sincs időm, hogy mit akar Ő vagy mit akarok én. Viszont az, hogy itt van most is mellettem, és nem a barátnőinek ecseteli, hogy mennyire sikerült kiborítani előző nap, nos, azt hiszem annak a jelének vehetem, hogy nekem is sikerült bizonyos fokig behálóznom őt. Más esetben már rég kijelentettem volna, hogy megszereztem magamnak, de ő nem volt mindennapi eset, és ilyet még korai lett volna kijelenti főleg azok után, hogy az elmúlt alkalmakkal is kiderült, mennyire ügyesen befolyásolja a mi kis játékunkat.
Sam-nek és Meredith-nek is bemutattam, ő pedig egyre inkább belendült a „barátkozásba”. Úgy tűnt, hogy Merry-vel jól ki fog jönni, de észrevettem egy bizonyos élt a hangjában, ami miatt olyan érzésem támadt, hogy máris költözött bele annyi önérzet, ami a legtöbb szurkolólányban is van: hogy aki nem közéjük való, az alájuk tartozik a „hierarchiában”. Csak épp azt nem tudja, hogy Meredith is pom-pom lány volt elég sokáig. Persze lehet, hogy tévedek. Én meg a női gondolkodásmód? Brr... sosem értettem! Aztán mikor Becca a legjobb haveromhoz fordult, és „bemutatkozott”, vigyorogva megjegyeztem:
- „Skalpom”? Ennyire tartod magad, szivi? Hm… én inkább úgy fogalmaznék, hogy trófeám – javítottam ki, és széles mosoly közepette néztem le rá, miután visszaállt mellém azt követően, hogy Sam-nek puszikat nyomott az arcára. Eddig is tudtam, hogy közvetlen meg minden, és félreértés ne essék, nem voltam féltékeny a spanomra, de volt valami ebben a gesztusban, ami mégis zavart. A pillantásomat egy rövid időre Meredith-re emeltem, és tekintetünk összekapcsolódott, mintha ő is ugyanazon gondolkozna, mint én. Mégis hogy nézne ki az, ha én elkezdeném mondjuk ölelgetni őt? Na, de ma már mindent lehet, ez a szabad Amerika érdeme!
- Jó tudni – mondtam arra, hogy Rebekah szerint én sármosabb vagyok, nem mintha kezdtem volna aggódni... Mikor felelt a spanom kérdésére, meglepődtem, hogy én nekem eszembe sem jutott erről kérdezni, és hogy mennyi mindent nem tudok még róla. Aztán megcsóváltam a fejem arra, hogy megdicsérte Sam sálát. Hát, a helyzet az, hogy a hétvégén szóltam meg épp amiatt a haveromat, szóval nem ez nem fog neki menni, nem vagyok az a fajta.
- Na, azt próbálhatod – jegyeztem meg, hozzátehettem volna, hogy „a csajom vagy, nem a stylist-om”, de a világért sem akartam megbántani, ám mindennek ellenére sem vagyok az a „sálas fajta”.
- Volt valami az örömtűzön, miután eljöttem? – kérdeztem a Sam-Meredith kettőstől egyrészt, hogy túllépjünk a sálas ügyön, másrészt, mert kíváncsi voltam, hogy mit csináltak ők ketten, miután engem Caroline elrángatott, és közölte, hogy léteznek vámpírok. Aztán felpofozott… kétszer is!
- Kár, hogy nem voltál. Hatalmas buli volt! – néztem le Rebekah-ra mosolyogva, és gondolatban hozzátettem: aha, minden szép és jó volt, míg nem jött a pszichopata vámpír, és támadt ránk.
Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzer. Nov. 23, 2011 4:20 am

Az iskola folyosói - Page 2 007 Az iskola folyosói - Page 2 000xbrsr Az iskola folyosói - Page 2 Claire_holt_in_messengers_2_52 Az iskola folyosói - Page 2 Alex-3-alex-pettyfer-12622829-100-100

Nyüzsgő diákok sora tolakodott a folyosón. Mindenki sietett valahova, pedig ó, ha sejtenék, az élet milyen könnyen elrohan mellettük! Meredith erre a hétvégén döbbent rá, mikor komolyan halálfélelme volt az ott átélt dolgok miatt, és nem csak önmagát féltette, hanem a barátait. Főleg Sam-et, hiszen ő alig tudott valamit erről a világról, nem kellett volna belekeverednie, ám mégis megtörtént. Megtörtént, mert Mer-nek viszont ez is az élete részét képezi, a családja ebbe született, ily módon ő is. Nem választhat más utat, de talán nem is akar, mert valakinek igazságot kell szolgáltatnia… kegyelmet. Viszont most, az iskolában, ahol nem szól minden a sötétség árnyai közt megbúvó vörös szemmel rájuk leselkedő démonokról, szeretne megfeledkezni róluk, ám vannak dolgok, amik nyomot hagynak, amik nem hagynak felejteni: egy emlék, egy kép, egy seb… Meredith tekintete a Sam nyaka köré tekert sálra csúszott, és apró sóhaj csúszott ki a száján, miután a fiú felelt. Nem akarta ezt, sohasem szánt volna ilyen sorsot egy barátnak. Ezért is adta neki azt a karkötőt, hogy bizonyos fokig védve legyen mindettől, a világ igazi arcától, ám későn jött rá, hogy ez nem biztos módszer. Hiszen egy tapasztalt vámpír könnyedén kiszagolja a gyűlölt aromát, és akkor már semmit sem ér.
Mielőtt a lány belebonyolódott volna ennek a gondolatmenetének a kibogozásába, beszélgetésüket félbeszakította, hogy megszólította kettejüket Daniel, aki egy lánnyal az oldalán állt a folyosón a szekrényénél. Meredith jól sejtette, hogy szurkolólány, és továbbra is halványan mosolygott a kézfogás közben, amit követően Rebekah felajánlotta a közös vásárlás lehetőségét. Meredith nem ostoba lány, rájött, hogy mire célozgat Dan új barátnője, azonban nem foglalkozott vele, s a mosoly az arcán töretlen volt. Anno mikor pom-pom lány volt sokat számított nála a külső, de a konzervatív nevelés miatt sosem volt az a tipikus miniszoknyás lány, mint a többi amerikai tinédzser, de az eltöltött egy év Franciaországban az öltözködés terén is megváltoztatta, mert azért valljuk be, hogy a tengerentúlon minden teljesen más, és mikor visszajött Merry már kialakult ez a letisztult stílusa, és nem zavartatta magát, amiért ez egyeseknek nem tetszik.
- Hát persze, miért ne? – mondta azért szélesebb mosollyal, mintha lelkesedne az ötletért. Mi mást tehetett volna? Rontson neki karmolászva, hogy miket mer mondani? Dehogyis, az ilyeneket hagyni kell, Mer pedig amúgy is racionális és higgadt ember volt, mióta csak az eszét tudja, szóval nem az a fajta, aki ilyenen megsértődik.
Aztán mikor Rebekah bemutatkozott Sam-nek is, Meredith kissé meghökkent, bár maga sem tudja min, mert ez amolyan szokásos dolog errefelé, és már Európában is kezd elterjedni: puszi mindenkinek! Talán megdöbbenésének inkább az volt, hogy milyen érzések kavarogtak benne emiatt a dolog miatt: valamiféle irracionális féltékenység feszítette a mellkasát, de a világért se merte volna bevallani, így inkább Daniel-re pillantott, akinek a tekintete szintén találkozott az övével, azonban Merry gyorsan el is kapta az övét, mert eszébe jutott az Örömtűz, és remélte, hogy Danny elfelejtette az egészet. Az lenne a legjobb neki, a fiúnak és mindenkinek.
- És mi okból költöztél ide? – kíváncsiskodott Meredith, de ez igazából csak óvatos puhatolózás volt afelé, hogy miért jött Mystic Falls-ba. Túl sok az idegen, a gyanús alak mostanában, nem árt tisztázni ilyen dolgokat. És ráadásul itt a sálas ügy, ami megint csak emlékeztette Merry-t arra, hogy mi történt a fiúval. Még jó, hogy Rebekah nem kérte el rögtön!
- Semmi különös. Lenyugodtak a kedélyek, és mindenki épen és egészségesen ért haza. Persze ha nem számoljuk azokat, akik teljesen kiütötték magukat. Ugye, Sam? – válaszolt a lány Daniel kérdésére, majd a másik fú felé fordult, miután csak mosolyogni tudott a srác ellenkezésén a sállal kapcsolatban. Szavai nem voltak teljesen őszinték, de annál, aki egész életét végighazudta, ez már fel sem tűnik. Ez a vadászok nevelése. Ami igaz, hogy a vámpírt elintézték, vagyis Sam elintézte, szóval rendeződött a dolog, bár mindannyian szereztek „harci” sebeket, Meredith-nek például még mindig fel volt horzsolódva a háta, de semmi egyébként látható helyen nem sérült meg.
- Na, és ti ketten mikor „találtatok egymásra”? – tudakolta a lány mosolyogva Rebekah-éktól, mert mint Daniel felhívta a figyelmét, a lány nem volt a bulin, tehát nem érkezhetett olyan régen, ami viszont felveti a kérdést, hogy a srácot honnan, és mióta ismeri.
Vissza az elejére Go down
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzer. Nov. 23, 2011 6:40 am

Az iskola folyosói - Page 2 033Az iskola folyosói - Page 2 Eric_Saade_58Az iskola folyosói - Page 2 Claire-holt-rettegett-a-baranyoktol-10280229Az iskola folyosói - Page 2 Alex-alex-pettyfer-13461081-100-100

Mit mondjak? Ez az utolsó évem itt, az utolsó év, amikor még ugyanabban a padban tanulhatok, amikor még ugyanazokat a folyosókat járom, amikor ugyanazokkal az emberekkel találkozok, amikor ugyanúgy csinálhatok mindent, mint az utolsó évem előtt. Sok mindenről szól majd ez az utolsó év és talán minden nap belegondolok, hogy már csak ezek a napok vannak nekem, amikor minden ugyanúgy lesz, mint ahogy szokott lenni. Olyan furcsa, hogy ennek vége és nem lesz ilyen, főleg nem ugyanezekkel az emberekkel. Nem tudhatom, hogy találkozok –e majd velük, de útjaink nem hiszem, hogy egy úton folytatódnak. Mindenki azt várja, hogy szünet legyen, de én most nem azt várom, hiszen csak addig lehetünk mi ez a nagy közösség. Érdekes, hogy máris vége, hiszen olyan, mint hogyha csak most kezdődött volna. Egy örök folyamat most megszűnik és talán semmi sem lesz a régi. Lehet, hogy drámaian hangzik, de én ezen a véleményen vagyok, hiszen sohasem tudhatjuk, hogy holnap mi lesz. Sokan mondják, hogy élvezzem ki ezt az utolsó tanévet, de hogyan, hogyha mindig arra gondolok, hogy hamarosan vége. Furcsa, mert még távolinak tűnik a vakáció, de mégis olyan közelinek, és nem tudom, hogy miért van bennem ez az ellentét. Sosem néztem azt, hogy ennek egyszer úgyis vége lesz, hanem élveztem. Most viszont nem ezt teszem és okot rá még nem kerestem. Mindenki azon gondolkozik, hogy milyen lesz az utolsó éve, de én most ebbe csöppentem bele. Mondják, hogy milyen jó nekem, pedig én is elvégeztem ugyanazt, amit ők. Hiányozni fog az az élet, amit most élek.
- Köszi – feleltem, amikor azt mondta, hogy csini a sálam, de kicsit megdöbbentem előtte, hiszen nem nagyon köszöntöttek még puszival. Nem minthogyha zavarna, de eléggé érdekes, hogy Daniel előtt csak úgy puszilgat másokat. Szerintem amúgy a spanom nem féltékeny, de attól még nekem ez furcsa volt. Kicsit meglepett ezzel a tulajdonságával, ami a közvetlenséget takarja. Így viszont kicsit visszazökkentem a való világba, hiszen olyan sokat gondolkoztam el. Rebekah mellesleg elég csipkelődősnek tűnt, hiszen Meredith öltözködését kezdte piszkálni. Majdnem megjegyeztem, hogy „nekem akkor is jobban tetszik Meredith stílusos, mint kihívó öltözködése”. Ezt viszont nem mondtam, mert lehet, hogy nemcsak a lány, hanem Daniel is megharagudna rám. Azt meg végképp nem is szeretném.
- Igen, hatalmas buli volt – feleltem mosolyogva, bár nem éppen olyan parti volt, amire érdemes volt elmenni. Persze, hogy addig nagyon jól elbeszélgettünk, amíg meg nem jelent a vámpír, viszont utána tényleg nem lehetett egyet sem pihenni. Egyszóval jó is volt és rossz is, de neki nem akartam rossz színben feltüntetni az iskolai rendezvényeinket – Kár, hogy nem voltál ott, de biztos, hogy lesz következő ilyen klassz parti is – fűztem hozzá, hogy azért kedvesnek is tűnjek. Remélem, hogy nem látszik rajtam, hogy tudok a vérszívókról, de ha igen, akkor is szerintem ő nem tud róluk. Legalább ebben reménykedem, de ki tudja, hogy ebben a városban ki nem tud róluk?
- Akkor ebben a tanévben nálunk tanulsz, igaz? Gondolom Daniel nagy örömére – veregettem vállba legjobb haveromat, aki úgy tűnt, hogy elég boldog. Bár mikor nem az, amikor egy pom-pom lánnyal lehet együtt? Jót tesz a hírnevének, jól tudjuk. Nem mintha irigykednék rá, de nekem akkor sem tetszik annyira Rebekah. Lehet viszont, hogy csak a csipkelődése miatt, nem tudom…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzer. Nov. 23, 2011 8:23 am

Az, hogy Daniel kijavított azt illetően, hogy én számára egy trófea vagyok kissé megmosolyogtatott, hiszen amellett, hogy ez az ő szájából egy bók, még korántsem tudhat magáénak.
- De ezért a trófeáért még erősen meg kell küzdened Szivi. – néztem föl sokat sejtetően Danielre, miközben magamra vettem azt a rejtélyes mosolyomat, amit még csak nagyon kevés férfi volt képes megfejteni.
- Mibe fogadunk, hogy ráveszem arra, hogy vegyen föl egyet? –súgtam oda újdonsült barátnőmnek, Meredithnek, akivel szemben úgy döntöttem tartom a kedves, ám mégis tartózkodó énemet. Nem csak azért, mert vámpírvadász, hanem mert alapból taszítom az ilyen nulla életkedvvel rendelkező, semmi poént ne fogó komoly embereket.
- A szüleim miatt, de ha nem haragszotok erről most nem szeretnék beszélni. – váltottam egy általam szokatlan, komoly arckifejezésre, amely arcomat Daniel most láthatott először. Persze nem a kitalált sztorim hitelessége volt az egyetlen ok ami miatt elszomorodtam, hanem maga az, hogy a szüleimre gondoltam. Mondjuk ha jobban belegondolok abba, amit mondok végérvényben tényleg a szüleim miatt kerültem ide, hiszen ha apám nem üldözött volna annyi éven át, a menekülés sem vált volna az életformámmá, és talán sikerült volna huzamosabb ideig megállapodnom valahol. Mindig is fájt arra gondolni, hogy az apámnak köszönhetően mennyi szenvedésen mentünk keresztül a testvéreimmel, és vált Klaus azzá ami, egy szívtelen gyilkossá. Azt pedig, hogy Mikael megölte az anyánkat soha, de soha nem bocsájtom meg neki, hiszen édesanyám halálával együtt temettem el a gyerekkorom, és kellett felnőtté válnom.
- Biztos nagyon jó lehetett. –szóltam hozzá a valamiféle buliról szóló témához kizökkenve a gondolkodásból, és még egy kis mosolyt is sikerült az arcomra erőltetnem. Koránt sem akartam, hogy a többiek megszimatolják a gyenge pontomat, és meglássák a tökéletes imázs mögött rejlő igazságot, hiszen így, e mögött a fal mögött sokkalta könnyebb élni, és nem törődni a múlt fájó részleteivel.
Szerencsére ezt követően jött a mentő kérdés a másik lány szájából, melynek hatására előjöttek a Daniellel való első találkozásom emlékei, amik fura módon ténylegesen jókedvvel töltöttek fel, és immár sikerült őszinte mosollyal válaszolnom a kérdésre.
- Az első nap a medencénél. Egy szál boxerban beugrott mellém a medencébe. Tehetetlen voltam. –vigyorodtam el, majd ezúttal egy igazi csókkal jutalmaztam Danielt, és közben valahol belül éreztem, hogy a másik már legalább ugyanannyira vágyott erre, mint én, ám nehezen, de abba kellett hagynunk elvégre is társaságban vagyunk.
- Igen, egyenlőre úgy néz ki itt fejezem be a középiskolát. –válaszoltam végül Sam felé fordulva. Mindez lényegében igaz is volt, hiszen egyenlőre nem terveztem azt, hogy itt hagyjam ezt az igencsak izgalmas játszótérnek ígérkező kisvárost, ám ez a dolog bármely pillanatban változhat. Egyenlőre élveztem a jelen helyzet szépségét, hiszen mondhatni minden tökéletes volt, ám mégis ott motoszkált bennem a tudta, hogy ha Klaus ismét visszatér ide, mindent fenekestül felforgat majd. Másrészről pedig itt van a kis vámpírvadász csajszi, de mint mondani szokás az ellenséged tartsd a lehető legközelebb, és én ezt a jó kis őstől érkező tanácsot mindig is igyekszem megtartani, így most is. Nem mintha nem szerelnék le könnyű szerrel egy ilyen piti vadászt, hiszen életem során már sokkal veszélyesebb ellenfelekkel is találkoztam már mint ez a semmi stílussal rendelkező hétköznapi emberlány, akinek még fogalma sincs az életről, illetve az azon túli világról.
- És ti? Mióta vagytok együtt? –kérdeztem érdeklődő tekintettel hol Meredith-re, hol pedig a mellette álló fiúra nézve, és volt egy olyan sejtésem, hogy igencsak belenyúltam a dolgok közepébe ezzel a kérdésemmel.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 26, 2011 12:17 am

Az iskola folyosói - Page 2 Tumblr_lh6z4atoZe1qezckxo1_500
• Let’s play a love game •

Visszamosolyodtam Rebekah-ra, mikor megjegyezte, hogy sokat kell még érte küzdenem. Mondanom sem kell, hogy ezt sejtettem, sőt mi több tudtam, mert nem volt azok közül a könnyen becserkészhető lányok közül való. A legtöbbnél ugyanis elég volt egy-két kedves bók, elejtett megjegyzés, és máris az ember karjába omoltak, de ő nem, mi több, ő volt az aki szórakozott velem. Elhúzta előttem a mézesmadzagot, és sosem tudhattam, hogy mikor kapok s mikor nem. Aztán feljött azzal, hogy úgyis rá fog venni, hogy vegyek majd fel sálat, mire inkább nem is mondtam semmit, csak megcsóváltam a fejem, mintha nem akarnék erre több szót vesztegetni. Elvégre is minek is az?
Mikor azonban Meredith feltette az egyszerű érdeklődő kérdését arra vonatkozóan, hogy mégis miért költözött ide az új barátnőm – már ha nevezhetem így. Ó Istenem, mióta vagyok én ilyen bizonytalan? – úgy éreztem, hogy a lány megmerevedik mellettem, mintha rosszul érintené a dolog. Lenéztem rá, és olyannak láttam, mint azelőtt soha: a kacér, játékos mosoly helyett most komoly kifejezés tükröződött arcát, ami meglepett. Bár nem is tudom, hogy-hogy meg tud még döbbenteni ennyi minden után, aztán meg hogy miért lepődöm meg olyan apróságokon, hogy mégis emberi. Mert már-már olyan mint a csábítás istennője, aki egy másodperc alatt képes engem kenyérre kenni, de az istennők nem szoktam ilyen törékenynek látszani. Egy pillanatra átfutott az agyamon, hogy mi lehetett az ami miatt ezt az érdektelen, nemtörődöm álcát rántotta magára, ahelyett, hogy… Mit is akarok, hogy sajnálkozzon? Dehogy, és én sem akarnám, hogy tőlem megkérdezzék ezt, szóval gyorsan kivertem ezt a fejemből, ám motoszkált bennem a gondolat, hogy valamit kérdezni kellenem tőle, de nem akartam a magánéletében vájkálni, még akkor sem ha a csajom, ott még nem tartunk, hogy ilyen személyes dolgokat megtudjak. Sőt, az sem biztos, hogy valaha leszünk olyan „közel” egymáshoz. Sosem voltam az a fajta pasi, aki egyben lelki szemetese és érző barátja is a barátnőjének.
Az örömtűz témája mindenkinek elterelte erről a gondolatait, és újra felszabadultabb lett, főleg mikor ráadásként feljött még az is, hogy miképpen „ismerkedtünk” meg Rebekah-val. Kaján vigyor kúszott az ajkaimra, mikor a mellettem álló lány válaszolt, majd készségesen fogadtam váratlanul jött, de igencsak érzelmes csókját, ami már igen csak jól esett, mert azt hittem, nem is kapok.
- Tehetetlen, mi? Miért, talán ellenkeztél volna? – kérdeztem felvont szemöldökkel, játékosan, és a lány derekát fogó kezemmel finoman még közelebb húztam magamhoz – már amennyire lehetett – és elkezdtem cirógatni a fölsőjén keresztül a bőrét.
- Örülök hát, haver – mondtam Sam-nek mikor rákérdezett Rebekah-nal, hogy itt marad-e az év végéig. Igen, jelen pillanatban tényleg örültem neki, de elég egy csúnya szakítás, és inkább már átkozott ezt a pillanatot, de addig is mindegy, mi lesz ha… elég ha a jelennek élünk! Meg egyelőre még játszadozunk, szórakozunk egymással, kísértjük a sorsot, én legalábbis várom, hogy mikor ütnek vissza a reményeim.
Rebekah kérdésére majdnem elnevettem magamat, de végül sikerült visszafognom magam, Elvégre is ő nem tudja, hogy Meredith és a legjobb spanom „csak barátok”. Aha, persze, mondom én, de ők már hónapok óta ezt állítják, hiába rí le róluk, hogy lehetnének többek. De, hát valakinek ki kell ugrasztania a nyulat a bokorból, és úgy tűnik, hogy Rebekah akaratlanul is, de megzörgette azt a bokrot, szóval úgy döntöttem beszállok.
- Erre én is kíváncsi lennék! Olyan aranyos pár vagytok! – mondtam vigyorogva, és nem törődtem ledöbbent, esetleg szúrós tekintettükkel. Kíváncsian vártam, hogy mit reagálnak erre!
Vissza az elejére Go down
Meredith Sulez
Admin
Meredith Sulez


Hozzászólások száma : 309
Join date : 2011. May. 15.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : Fölösleges félni a sötétben, csak meg kell találni a villanykapcsolót!

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 27, 2011 12:17 am

Az iskola folyosói - Page 2 007 Az iskola folyosói - Page 2 000xbrsr Az iskola folyosói - Page 2 Claire_holt_in_messengers_2_52 Az iskola folyosói - Page 2 Alex-3-alex-pettyfer-12622829-100-100

Az egész egy teljesen természete ismerkedő folyamatnak indult, mint az minden normális ember körében lenni szokott, de ez már önmagában is túl feltűnő és irreális, ha egy kisvárosról, mint Mystic Falls beszélünk. Meredith tisztában volt vele, hogy ez már beteges gyanakvás, de az elmúlt pár hónapban mindig akkor csapott be valamilyen vámpír-ügy, mikor felhőtlenül boldognak érezte magát, és nem számított rá. Aztán meg jobb félni, mint megijedni, mert így legalább felkészülten várhatja az ellenfelét, még akkor is ha azt sem tudja kit várjon. Nem szabad ennek hátat fordítania, hiszen a családi biznisz így is úgy is tovább él, a kérdés csak az, hogy ő képes-e ezt felfogni és folytatni. Az pedig már más kérdés, hogy mellette akar-e normális életet. Mert el kell ismerni, hogy ez a túlzott paranoia nem része egy normális életnek. Bár mi az, ami még normálisnak számít egy ilyen őrült világban. A társadalmi normáknak minden megfelel, ami meg nem, az állam és az emberek észre sem veszik, mintha vakok lennének, inkább figyelmen kívül hagyják a furcsaságokat, minthogy törődjenek vele.
- Hát, szerintem simán ráveszed – rántotta meg a vállát Meredith Rebekah kérdésére, és elmosolyodott. Tisztában volt vele, hogy létezik más ráhatás is, mint egy vámpíré. Vegyük csak a női manipulációt, ami minden igazi csajnak az eszközkészletének része, ebből kifolyólag az új lány is biztosan tudja alkalmazni majd Daniel-en. Szóval ezek után a fogadás kifújt. Miben fogadnának ugyanis, ha egyetértetnek?
Aztán feljött az, hogy miképpen ismerkedett meg a lány Daniel-lel, és Merry szemöldöke felszaladt, mikor meghallotta a medencés esetet. Húha, ezek aztán a dolgok közepébe vágtak! Természetesen mindkettejükről el tudta ezt képzelni, hiszen tipikusan azoknak a közvetlen, egyáltalán nem szégyenlős embereknek tűntek, olyanoknak amilyen Meredith sosem lesz képes lenni. 18 éve élt egy zárt kalitkában, tudatlan, hazugságban, és hiába van nyitva kapu, kilépni nehéz. S talán nem is akar…
És ti? Mióta vagytok együtt?” hallotta meg a Rebekah kérdését a lány, és először fel sem fogta, hogy mire vonatkozik, majd hirtelen nem jöttek szavak a szájára. Figyelmen kívül hagyni? Nos, abban Merry is nagyon jó. Az az érzés, ami átjárta testének minden porcikáját ahányszor csak Sam közelében lehet, hogy bármit megtenne érte. Ez a barátság? Lehet egyáltalán ilyen barátság fiú és lány közt? S ha nem, mi ez? Észre sem veszi, meg sem fordul a fejében… ahhoz túl vak.
- Mi nem vagyunk együtt – szögezte le végül hitetlenkedő tekintettel, fel sem foghatta, hogy Daniel miért játszik Rebekah kezére. Na jó lennének ötletei, de attól még a srác pontosan tudja, hogy Sam és ő csak barátok, semmi több. Hónapok óta sokat lógnak együtt, persze meg lett volna az esélye, hogy összejöjjenek, de annyi minden történt, és annyi… szóval Meredith még bele sem gondolt. De most hogy felpillantott a mellette álló fiúra óhatatlan eszébe jutott, hogy mennyire jól néz ki, mennyire kedves, aranyos, okos, megértő és a többi, amit minden hétköznapi lány keres egy srácban.
Épp a megfelelő pillanatban szólalt meg a csengő, és Meredith elkapta a tekintetét Sam-ről, majd kicsit zavartan, ami tőle szokatlan volt megjegyezte a többiek felé fordulva:
- Azt hiszem, most órára kellene mennünk! – intett a megfelelő tanterem felé.
Vissza az elejére Go down
Sam Williams
Admin
Sam Williams


Hozzászólások száma : 287
Join date : 2011. May. 19.
Tartózkodási hely : Mystic Falls
Mottó : I wanna be forever young

Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 27, 2011 3:01 am

Az iskola folyosói - Page 2 033Az iskola folyosói - Page 2 Eric_Saade_58Az iskola folyosói - Page 2 Claire-holt-rettegett-a-baranyoktol-10280229Az iskola folyosói - Page 2 Alex-alex-pettyfer-13461081-100-100

Daniel sokféle lánnyal járt már eddigi iskolai évei alatt, és valószínűleg mindenki tud arról, hogy egy adott időpontban éppen ki a kiszemeltje. Volt már sok pom-pom lány, új diák, tanárok rokonai, stb. Sosem értettem meg, hogy mit szeret ebben az életben, habár ebből a szempontból eléggé különbözőek vagyunk. Nem hiszem, hogy valaha is volt olyan lány, akivel komoly kapcsolatra gondolt, és akivel több, mint két hétig voltak együtt. Néha már én sem tudom, hogy éppen ki az, akit most a barátnőjének nevez, pedig a legjobb haverja vagyok. Szerencsére a spanjait nem ilyen gyakran váltogatja. Rebekah felbukkanása is meglepő volt, hiszen még nem is mondott semmi olyat, hogy találkozott egy lánnyal. Az örömtűz óta azonban nem is akadt nagyon időnk együtt beszélni, hiszen mindketten el voltunk foglalva a saját dolgainkkal. A történetet hallva, pedig kicsit érdekesnek tartottam, hogy így ismerkedtek össze és hogy ilyen simán ki merték jelenteni. Nem pont erre gondoltam volna, de róluk el tudom képzelni. Daniel sok idejét tölti a bulizással és a lányokkal, és a lány sem tűnik annak az otthonülős, tanulós diáknak. Úgyhogy lehet, hogy most végre egymásra találtak, de ebbe sosem lehetünk biztosak. Van, aki teljesen komolyan gondolja ezeket a dolgokat, de belőlük egyikükből sem tudnám kinézni, hogy ilyenek lennének. Nem azért, mert nem bízok bennük vagy mert nem gondolom azt, hogy megváltozhatnak, de Daniel-t túl jól ismerem. Tudom a rossz és jó tulajdonságait is, de ez a haverok dolga, nem? Az viszont nem kellemes, amikor hozzám jönnek a régi barátnői, hogy hogyan tudok ilyen alakkal együtt lógni, hogy tudom elviselni, miért nem mondtam el neki, hogy a srác már nem őt akarja. Sok kérdést tesznek fel ilyenkor nekem, de attól mert legjobb barátok vagyunk, attól még két különböző személyiség is. Ilyen az élet. Lefogadom, hogy a gondolkodásunk is teljesen más, de már évek óta jóban vagyunk. Erre mit mondjak? Sosem készített ki, hogy azt mondtam volna neki, hogy ez már sok, hiszen addig nem fajultak el a dolgok. Teljesen jófej, de lehet, hogy ezt a lányok nem értik meg, sőt ebben biztos vagyok. Menő focista volt és mindenkinek az álmaiban csak ő szerepelt, de egy idő után rájöttek, hogy jobb lesz, hogyha nem törik össze a szívüket önszántukból. Már sokszor voltak hasonló helyzetek, de ez az én életem.
- Gondoltam – feleltem mosolyogva Dan-nek, amikor azt mondta, hogy örül neki, hogy a lány itt fogja befejezni a középiskolát. Jó látni, hogy boldog, de mondjuk ő mindig az, hiszen mindig talál magának valaki mást, de reméljük, hogy most ez hosszabb ideig fog tartani. Hogy micsoda? Gondoltam meglepetten, amikor Rebekah azt kérdezte, hogy mi mióta vagyunk együtt. Mi? Ilyenről szó sincsen, és nem is tudom, hogy honnan gondolta. Nem is fogom Meredith derekát, nem is puszilgatom, semmi. Szerintem a haverom még nem tisztázta a helyzetet, hogy mi nem vagyunk együtt. Fogalmam sincsen, hogy miért gondolja ezt, hiszen sok időt töltünk együtt, de csak barátok vagyunk. Semmi több. Igaz, hogy már éltünk meg egyet s mást, de attól még nincs köztünk szorosabb szál.
- Mi nem vagyunk együtt. Csak barátok vagyunk – mondtam majdnem egy időben a lánnyal. Úgy láttam, hogy ő is ugyanannyira meglepődött a kérdésen, mint én. Nem csoda, hiszen szerintem ő főleg nem gondolt bele ebbe. Nem tudtam mást mondani csak azt az egy mondatot, de nem is kellett, mert megszólalt a csengő. Kicsit megkönnyebbültem, de ennek semmi jelét nem mutattam, csak hozzáfűztem Merry hozzászólásához – Igen, jó lenne, hogyha nem késnénk. Akkor menjünk – feleltem, majd négyen elindultunk történelem órára, vagyis Mr. Saltzman termébe.

- Szerintem folytassuk Mr. Saltzman termében Smile -
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az iskola folyosói - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az iskola folyosói   Az iskola folyosói - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az iskola folyosói
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
the vampire diaries :: afterlife :: Belváros :: Középiskola-
Ugrás: